SOČ
Stredoškolská odborná činnosť
Zosilňovač s TDA 7250




Anotácia
Na stredoškolskú odbornú činnosť som sa rozhodol spracovať tému zosilňovačov, lebo výkonové zosilňovače sa používajú všade okolo nás. Mojou snahou bolo zostaviť zosilňovač ktorého výkon bude 50W, lebo tento výkon v dostatočnej miere stačí na ozvučenie obývacej izby.                                 Tento zosilňovač je zostavený formou stavebníc, ktoré som si zakúpil v Piešťanoch. Túto stavebnicu tvorí:
-koncový zosilňovač s IO TDA 7250 a výkonových tranzistorov TIP132, TIP137.                          -korekčný predzosilňovač, ktorý je tvorený IO 1074A.                                                                         -napájací zdroj
Pri ich oživovaní som postupoval podža návodu, ktorý spolu so súčiastkami stavebnica obsahovala.
Po oživení jednotlivý plošných spojov som  ich vložil do krabice a poprepájal medzi sebou. Obvody pracovali podža údajov udávaných výrobcom.

Technické parametre:
                                 Napájacie napätie:              +28V,-28V
                                 Výstupný výkon:                2x50W
                                 Frekvenčná charak.            10Hz až 100Khz
                                 Citlivosť                            600mV